Informace o technologii

Ruckus ZoneFlex je centrálně řízená bezdrátová síť primárně určená pro malé a střední společnosti (20 – 2000 mobilních uživatelů, tzv. SMB segment) a pro poskytovatele "hot zones".

Podobně jako všechna obdobná (enterprise) řešení nabízí centrální správu (veškerý management sítě řešíte přes jedno jediné administrátorské rozhraní) a distribuované pokrytí (do jedné sítě můžete zapojit stovky přístupových bodů, které se chovají pro uživatele zcela transparentně). Samozřejmostí je podpora bez-výpadkového roamingu (nezbytné pro VoIP) a výkon dostatečný pro přenos multimediálního obsahu (IPTV).

Oproti všem konkurenčním enterprise řešením poskytuje Ruckus několik zásadních výhod:

  • Díky podpoře technologií BeamFlex poskytují přístupové body Ruckus až čtyřnásobné pokrytí v porovnání s konvenčními přístupovými body s všesměrovou anténou. Díky tomu lze dosáhnout identického  nebo lepšího rádiového pokrytí i s použitím menšího počtu přístupových bodů.
  • Technologie SmartCast umožňuje přenášet v síti data citlivá na jitter a latence bez obav z možných výpadků přenosu. Díky plnohodnotné podpoře multicast-u je možné bezdrátový systém ZoneFlex využít pro šíření videosignálu (obdobně jako produkt MediaFlex).
  • Celý systém je navržený s důrazem na maximální efektivitu a jednoduchost, základní úkony (HostAccess) snadno zvládně po základním proškolení téměř kdokoliv. Většinu běžných nastavení je možné provést velmi rychle pomocí intuitivních průvodců.
  • Navzdory výše zmíněným unikátním vlastnostem je systém ZoneFlex levnější než konkurenční řešení. Skutečnost že pro identické rádiové pokrytí vystačíte s menším počtem přístupových bodů cenu řešení dále snižuje.
  • Vzhledem k důrazu na jednoduchost a efektivitu správy systému jsou provozní náklady bezdrátového řešení ZoneFlex mnohem nižší než u konkurenčních řešení.

Zjednodušeně řečeno, technologie Ruckus ZoneFlex je ideálním řešením bezdrátové sítě pro 95% zákazníků na našem trhu!

 

VYHLEDÁVÁNí

SMART WIFI ATRIBUTY . . .